Hop til indhold
TheLion

New edition: De top 5 sprødeste GP-oplevelser 2022

Recommended Posts

Advarsel: Bered jer på et længere indlæg (brug det, som I nu kan).


 

Julen ligger lige om hjørnet, og 2022 er snart et overstået kapitel, så jeg tænkte, at tiden var inde til at smide min top 5 over de bedste escort-oplevelser, som jeg har haft i 2022. Her skal det selvfølgelig først og fremmest siges, at ja, det er vidst lidt anderledes tider her for tiden med fortsat krig (Rusland/Ukraine) og inflation, men ikke desto mindre synes jeg stadig, at juletiden skal skydes godt i gang med en top 5. Der er selvfølgelig på alle leder og kanter tale om en fuldstændig absolut subjektiv, mega biased og super influencer-præget-agtig top 5, men ikke desto mindre. Her kommer de fem bedste oplevelser fra 2022 i fuldstændig uvilkårlig rækkefølge (de fleste af anmeldelserne, der linkes til er mine egne, men jeg har bevidst også linket til nogle af de andre skribenters). Det er vigtigt at få med, at det her kun er piger, jeg har besøgt i 2022, og at der er utrolig mange andre skønne GP'er, der helt sikkert også havde fortjent en plads på listen (der er altså også lige det med, at der pga. nuværende situation måske ikke er helt ligeså mange piger i landet lige nu som normalt, vi afventer, hvad der sker):


 

 




Sweet Jenny:

 

Ungarske sweet Jenny er bare dejlig. Med for at sige det, som det er, utrolig lækre, stilbevidste Jenny (med det engang krøllede hår), er der tale om en escort-pige i det højere prisleje, men der bliver også leveret derefter. Jenny er ikke 100% GFE og helt sikkert ikke for enhver smag, men er helt sikkert en af de små guldæg, der bliver ved med at gæste København. Escort i topklasse. Her kan I roligt lægge et besøg forbi, når pigen besøger Danmark.

 

 

 

”Sweet”/“hot” Cecilia:


Rumænske "hot" eller "sweet" Cecilia er formentlig uden tvivl en af de dygtigste escort-piger, der er i Danmark på nuværende tidspunkt. Der er tale om ægte GFE, hvis man betaler for den fulde pakke. Pålagt af mit bagland skal jeg dog huske at tilføje, at jeg også foretrak Cecilia inden for meget plastikkirurgi og tatoveringer, selvom at jeg egentlig er ret fan af det fake look og tattoos.

 

 

Alicia:

 

Alicia, der så vidt vides er fra den dominikanske republik, er simpelthen en skøn, dejlig energibombe af en pige, der her i foråret blæste benene væk under mig. Det er GFE med fuld drøn på, fuld valuta for pengene, og jeg har aldrig oplevet en pige være så insisterende på, at jeg bare "måtte" komme to gange. Helt sikkert et hit, der desværre ikke er set i et stykke tid nu.


 

 

18 y.o. petite Kate:

 

Så er vi kommet til årets lille rising star (eller bobler?). Vi har at gøre med ekstremt skønne 18 yo petite Kate fra Polen, der her til efteråret lagde sit første besøg forbi Danmark. Kate leverer en meget klassisk GFE-oplevelse, som man måske også har set med en række andre piger, der kører samme koncept, men hendes cool vibe og ligefremme attitude er sgu noget, vi kun kan få for lidt af. Nu venter vi så alle i spænding på, om det bliver til flere besøg.


 

 

140 cm petite Clea:

 

Ja, altså. I starten af året gæstede to meget små piger landet, nemlig 140 cm høje petite Clea og 136 cm Mia, og jeg fik fornøjelsen af at besøge tyske (okay, måske fra et andet østeuropæisk land aka Bulgarien) smækre, petite Clea. Det var på alle leder og kanter en alt for dyr oplevelse med et hav af ekstras, men pigen var simpelthen bare så skøn og dejlige. En smilende humørbombe. Mere af det. Mon vi mon får de to piger at se igen? Kunne være fedt, selvom prisen altså var lige i den grove ende.

 

 


 

Så det var min top 5 over de bedste GP-oplevelser anno 2022. Nogle af pigerne er at finde i DK pt. f.eks. skønne sweet Jenny og “hot”/“sweet” Cecilia. Ellers kommer flere af dem formentlig (forhåbentlig) forbi i det nye år. Er der mange flere skønne GP'er, som kunne have været med på listen? Helt sikkert. Men ikke desto mindre er det de 5, der nåede toppen. 
 

 

 

Og nu er det jo snart jul, så her får vi lige et worst case scenario julemareridt anno 2022 med inflation og stigende energipriser (alle credits går til “Friends”, Rachel, mr. Treeger og co, og Warner Bros.):

 

 

”Ah, cause if it was mistletoe, I was going to kiss you.”

”It is still basil…”

 

 

 

Rigtig meget held og lykke på jagten på en masse skønne GP’er og escort-besøg i det nye år :)

 

 

 


/TheLion.

 


 

 

*Til moderator: Hvis det, at der i indlægget nævnes, at der er krig mellem Rusland og Ukraine, overtræder Eroguides retningslinjer, så håber jeg det går/ så lad mig vide det. Jeg har placeret indlægget under generel debat, da jeg tænkte, at det både kunne høre under der og anmeldelser.

 

Redigeret af TheLion
Korrektur mm.

Del dette indlæg


Link til indlæg

Absolut nummer 1 på min liste er selvfølgelig @Nannas Hjørne da jeg besøgte hende da hun var et smut i København. Det var super hård sex, og alligevel blidt og indfølende med bad sammen og masser af efterkæl:

https://www.eroguide.dk/forum/topic/153335-dyrisk-liderligt-og-inderligt-kærligt-møde-med-nanna/

 

Jeg har haft 2 uforglemmelige møder med @Lina_bbw, hvor der virkelig blev gået til vaflerne. Lækkert, liderligt og frækt.

https://www.eroguide.dk/forum/topic/149354-saftig-savlende-og-svedryppende-hed-hård-og-sjaskvåd-sex-med-lina_bbw-i-valby/?tab=comments#comment-1371047

https://www.eroguide.dk/forum/topic/151330-genbesøg-hos-lina-bbw-i-valby-det-blev-vildere-end-første-gang/

 

En tur på fredagsbar i Valby. Det blev både til et møde med @kvinde 1966 og hendes magiske varme hænder til en omgang lingam massage, og senere til et vildt knald med det lille frække nips @JenniferRomantica

https://www.eroguide.dk/forum/topic/154821-dobbelt-anmeldelse-lingam-massage-af-kvinde-1966-og-frækt-knald-med-jennifer-romantica-til-eva-nadines-fredagsbar/

 

En anden omgang hård sex med slavetøs. Denne gang hos June:

https://www.eroguide.dk/forum/topic/162380-fræk-fredag-formiddagssex-med-june-som-slavetøs/

 

Så har jeg været til thai (cambodiansk?) massage et par gange på Ankor i Valby, udelukkende hos Ploys. Hun forstår at give god massage og forføre til fuld pakke med et dejligt knald på massagebriksen bagefter.

https://www.eroguide.dk/forum/topic/156311-forført-til-fuld-pakke-af-ploys-på-ankor-welness-i-valby/

Var det 5 eller 6 eller flere? Et fantastisk år i hvert fald, og helt utroligt at det overhovedet kunne lade sig gøre at få så god sex så mange gange. Så behøves vi ikke at tale om de enkelte middelmådige og tilmed dårlige oplevelser der også har været.

Del dette indlæg


Link til indlæg
Lauersen skrev, for 10 timer siden:

Absolut nummer 1 på min liste er selvfølgelig @Nannas Hjørne da jeg besøgte hende da hun var et smut i København. Det var super hård sex, og alligevel blidt og indfølende med bad sammen og masser af efterkæl:

(…)

 

Var det 5 eller 6 eller flere? Et fantastisk år i hvert fald, og helt utroligt at det overhovedet kunne lade sig gøre at få så god sex så mange gange. Så behøves vi ikke at tale om de enkelte middelmådige og tilmed dårlige oplevelser der også har været.


Fedt med lidt flere piger på banen. Og ja. Man må vel tage det søde med det sure, eller hvad at de kloge nu siger ;)

Redigeret af TheLion

Del dette indlæg


Link til indlæg

Nu skal man jo passe på med at anbefale, det kan jo hænde at man ikke selv kan få tid når @Nannas Hjørne  forhåbentligt kommer til hovedstaden en gang:wub:

Men nu har @Lauersen jo allerede gjort det, så det vil jeg da også gøre, Nanna er bare en stjerne på min himmel <3 en gang i ´21 og desværre kun en gang i ´22, men det har været toppen..

Et par ture med @JenniferRomantica ved @Evas Fredagsbar er det også blevet til, Jennifer et et vildt lille nips, lige til at putte i lommen :D der er vist kun en ting der kan lukke munden på hende, I gætter selv ;)

Sidst men ikke mindst @Frække Tanja som jeg vandt en halv time med i @Evas Fredagsbar , den blev toppet op til en time av av….

 

Den oplevelse fik mig til at deltage dette arrangement, som stadig kan nås ..

 

Sidst men ikke mindst @Eva Nadine og hendes lingram, som gør en helt svejbenet:rolleyes:

 

og lige for at få rosinen med i pølseenden, @Danske Natasja som vist holder pause nu, hun fik et par eller tre besøg, både som Domina og tøs <3

 

Det har været et godt og frækt år, men savner stadig et par timer eller tre med  @Nannas Hjørne :wub::wub:

Redigeret af Hans69

Del dette indlæg


Link til indlæg
Hans69 skrev, 1 time siden:

Nu skal man jo passe på med at anbefale, det kan jo hænde at man ikke selv kan få tid når @Nannas Hjørne  forhåbentligt kommer til hovedstaden en gang:wub:

Men nu har @Lauersen jo allerede gjort det, så det vil jeg da også gøre, Nanna er bare en stjerne på min himmel <3 en gang i ´21 og desværre kun en gang i ´22, men det har været toppen..

Et par ture med @JenniferRomantica ved @Evas Fredagsbar er det også blevet til, Jennifer et et vildt lille nips, lige til at putte i lommen :D der er vist kun en ting der kan lukke munden på hende, I gætter selv ;)
 

(…)

 

Det har været et godt og frækt år, men savner stadig et par timer eller tre med  @Nannas Hjørne :wub::wub:


Sådan. Fedt med et par ekstra piger på banen. Og ja, man skal altid passe på med anbefalinger, kan jo være en lunefuld ting (og dog…) :)

 

Redigeret af TheLion

Del dette indlæg


Link til indlæg
Hans69 skrev, for 6 timer siden:

der er vist kun en ting der kan lukke munden på hende, I gætter selv ;)

Jeg behøver ikke en gang at gætte.
Jeg véd det af egen erfaring ..
Svaret er: Besøg af en stilfærdig gæst ... ;)

Redigeret af sneræven

Del dette indlæg


Link til indlæg

*Og der skulle selvfølgelig stå “vilkårlig rækkefølge” i indlægget. Selvom det uvilkårlige også har sin plads ;)

Redigeret af TheLion

Del dette indlæg


Link til indlæg

Mine top 5 for i år er følgende. 

#1 mook

Super sød væsen, altid glad når jeg tilbringer tid sammen med denne utrolige kvinde. Dog har jeg ikke besøgt hende i et stykke tid, og det har jeg tænkt mig at ændre meget snart. 

#2 Melania 

Hun var en kvinde man skulle have oplevet mens hun var her.  Ærgerligt hun ikke er i branchen længere (selvisk tanke her) vi klikkede fra første møde af, og det blev kun bedre og bedre. 

#3 Hana/Chippy

Super sød, altid smilende. Har de rigtige former. Følte også her en god kemi fra starten af. Meget gfe oplevelse, glad for at jeg mødte hende. 

#4 Eva L

Ualmindelig smuk, man skulle tro at hun var blevet skabt i et laboratorium. Sikkert den smukkeste kvinde jeg nogensinde har været sammen med. Hun yder også en god service, selvom vi ikke rigtig havde en kemi. Meget god oplevelse alt i alt.

#5 Barbara-smile

Meget sød kvinde, som er absolut god til hvad hun laver, men hun får desværre denne "lave" placering pga. Vores ene møde jeg helst vil glemme. Hun var en gudesmuk engel, der gjorde alt for at dæmpe min nervøsitet, men det var spildt energi. Havde tænkt mig se hende igen, fordi jeg følte inderligt at, hun var opsat på at give mig en bedre oplevelse. Fiaskoen steg mig til hovedet, og fik mig til at aflyse et møde for første gang.

Hvis Barbarasmile ser dette opslag, og gerne vil møde mig igen, må hun gerne sende en PM til mig, er for pinligt berørt til at "make the first move" 

Del dette indlæg


Link til indlæg
Operaelskeren skrev, for 21 timer siden:

Mine top 5 for i år er følgende. 

#1 mook

Super sød væsen, altid glad når jeg tilbringer tid sammen med denne utrolige kvinde. Dog har jeg ikke besøgt hende i et stykke tid, og det har jeg tænkt mig at ændre meget snart. 

#2 Melania 

Hun var en kvinde man skulle have oplevet mens hun var her.  Ærgerligt hun ikke er i branchen længere (selvisk tanke her) vi klikkede fra første møde af, og det blev kun bedre og bedre. 

 

(…)

Fedt med endnu flere GP’er på banen. Og også lidt udenlandske denne gang (der er da vidst en del fans af de danske piger). Sikker på, at alle har haft forskellige oplevelser :)

Redigeret af TheLion

Del dette indlæg


Link til indlæg
sneræven skrev, den 25.11.2022 at 20:21:

Jeg behøver ikke en gang at gætte.
Jeg véd det af egen erfaring ..
Svaret er: Besøg af en stilfærdig gæst ... ;)

Så er der åbenbart to ting:P..

Og begge de lister jeg er på er opnået i champagnehumør:lol:.. Måske skulle jeg få et alkoholproblem:ph34r:..

Jeg siger bare "They aint seen nothing yet":lol:..

Redigeret af JenniferRomantica

Del dette indlæg


Link til indlæg
JenniferRomantica skrev, for 3 timer siden:

Så er der åbenbart to ting:P..

Og begge de lister jeg er på er opnået i champagnehumør:lol:.. Måske skulle jeg få et alkoholproblem:ph34r:..

Jeg siger bare "They aint seen nothing yet":lol:..


2022’s nye trend. Hvem kan komme på flest lister? (og nej, ikke blacklists) ;)

Redigeret af TheLion

Del dette indlæg


Link til indlæg
TheLion skrev, 1 time siden:

2022’s nye trend. Hvem kan komme på flest lister? (og nej, ikke blacklists) ;)

Hvad er det så vigtigt for dig, at andre skal nu så hurtigst muligst komme med en reklamation ?? 
En gentleman praler IKKE ! 

Del dette indlæg


Link til indlæg
Mook skrev, for 48 minutter siden:

Hvad er det så vigtigt for dig, at andre skal nu så hurtigst muligst komme med en reklamation ?? 
En gentleman praler IKKE ! 

Hej,

 

Pga. en tidligere tråd og vejledning fra politiet, kan jeg ikke kommentere på noget her. 
 

Jeg skal bede dig om ikke at kontakte mig. 
 

Hvis du har lyst til at diskutere gentlemen og lign., er der andre tråde.

Jeg kan kun opfordre til, at vi holder os til emnet.

 

God aften :)

 

 


Til orientering @Keeper.

Del dette indlæg


Link til indlæg
JenniferRomantica skrev, for 31 minutter siden:

Har det ikke altid været ønskeligt at være på folks gode lister:P.? 

No clue. Ved ikke, hvad der er godt og skidt. Tænker i hvert ikke en blacklist? (og lad os så komme tilbage til emnet, top 5) ;)

Redigeret af TheLion

Del dette indlæg


Link til indlæg
TheLion skrev, for 7 minutter siden:

 

Hej,

 

Pga. en tidligere tråd og vejledning fra politiet, kan jeg ikke kommentere på noget her. 
 

Jeg skal bede dig om ikke at kontakte mig. 
 

Hvis du har lyst til at diskutere gentlemen og lign., er der andre tråde.

Jeg kan kun opfordre til, at vi holder os til emnet.

 

God aften :)

 

 


Til orientering @Keeper.

Hello! Jeg forsøger ikke på at kontakte dig! 
Jeg har sagt det jeg ville sige ! 
Synes bare det er så meningløs at du står og råber, og forventer nogen skal komme med noget, kan du ikke høre dig selv ?? 
Der popper op dag efter dag igen og igen den samme anmeldelse fra pigerne her på EG, tror du ikke det at folk herinde kan selv finde ud af det ?? 

Del dette indlæg


Link til indlæg

Jeg tror ikke jeg har besøgt/haft besøg af 5 forskellige piger i år. Så at lave en liste bliver svær. Ekstra fordi en del af årets oplevelse ligger uden for standard programmet de annoncerer med. 

Del dette indlæg


Link til indlæg

Så det…? (dårlige jokes er også mere end velkomne, hvis nogen skulle have lyst til det) :shock:

Redigeret af TheLion

Del dette indlæg


Link til indlæg

Deltag i samtalen

Du kan oprette et indlæg nu og oprette dig som bruger bagefter. Hvis du allerede har oprettet en bruger, så log ind her for at oprette et indlæg med den bruger.

Gæst
Svar på denne tråd...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...